Практикум для педагогів "Мистецтво, що лікує!"

Дата: 30.05.2022 22:50

Ось і добігає до кінця ще один навчальний рік - непростий, хвилюючий, непедбачуваний...
Хтось із нас відчуває втому, хтось - виснаження, а комусь тривожно. Не тільки  активна діяльність, повноцінне харчування та міцний сон можуть подолати ці відчуття, а й мистецтво. У психології це мистецтво, яке лікує -  арт- терапія.
Вчителі звикли віддавати, ділитися своїми знаннями, бути для учнів порадниками та друзями. А цього тижня спробуйте допомогти собі  відволіктися, заспокоїтися, щось пригадати і заглянути у майбутнє.
Все, що ВАМ знадобиться - це бажання і 5 - 7 хвилин вільного часу в кінці робочого дня.
ДЕНЬ 1
На аркуші паперу намалюйте два кола - внутрішнє і зовнішнє. У внутрішньому колі напишіть "Я" і замалюйте його улюбленим кольором, а зовнішнє поділіть на сектори,  розмалюйте, кольорами, які вам подобаються і у кожному напишіть вашу сильну рису характеру. І нехай кожна риса сприяє вашому розвитку.
Обов'язково знайдіть у своєму щільному робочому графіку кілька хвилин для себе. Бажаю успіхів!

P.C. Я на своє кольорове коло рис характеру витратила 6 хвилин ????

Продовжуємо терапію мистецтвом.
День2 " Солодкі спогади"
Наші спогади - безцінний дар. Ми пам'ятаємо емоційно яскраві для нас моменти. Напишіть на папері список спогадів, а навпроти намалюйте ці спогади у вигляді солодощів (поїздка в гори). Солодощі на вашому малюнку - це ваш ресурс. Бажаю, щоб солодких спогадів на аркуші було дуже багато.

День3
Продовжуємо допомагати собі. Учора ми нишпорили у своєму минулому, а сьогодні спробуємо заглянути у майбутнє.
До речі, дивитися у майбутнє треба частіше. Планування   - це спосіб мотивувати себе, структурувати певні моменти . План дозволить підготуватися до непередбачуваних подій та сформує вміння встановлювати часові рамки та будувати алгоритм чітких дій.
Спробуйте в центрі аркуша намалювати себе а навколо свої мрії  . Потім лініями з'єднати мрію зі своїм зображенням і на кожній лінії втсановити часовий проміжок, за який на вашу думку, ви цю мрію втілите в життя.
Бажаю, щоб кожна мрія здійснилася якнайшвидше. Знайте - все у ваших руках.

Добрий ранок. Зі святом!
День 4 " Подушка безпеки"
Ми можемо тривожитися як від негативних моментів так  і від хороших. І коли ми ловимо себе на цьому почутті, варто переспрямувати свій ресурс на позитив.
Намалюйте на папері ваші " подушки безпеки". Кожна подушка - це те, що дає вам силу, підтримує, мотивує. Комусь допомагає робота, комусь друзі , а комусь тиша. Обов'язково підпишіть свої подушки та розмалюйте їх. Зверніть увагу на те, яку подушку ви підписали першою,  яка вийшла найбільшою, а яка яскравішою . Саме такі подушки і будуть для вас ресурсними. Успіхів.

День 5 " Багаж щастя"
Завершальний етап нашого творчого марафону.
 Уявіть, що у вас за плечима є рюкзак, у якому лежить усе, що робить вас щасливими.
 Намалюйте все, що  є у рюкзаку .
 Проаналізуйте зображені малюнки та викресліть ті, на вашу думку, без яких можна обійтися.
 А тепер сміливо вирушайте до своєї мети. З таким багажем вам усе під силу.
ЗНАЙТЕ, ЩОБ БУТИ ЩАСЛИВОЮ ЛЮДИНОЮ, ТРЕБА КОГОСЬ ЛЮБИТИ І ЩОСЬ РОБИТИ
БУДЬТЕ ЩАСЛИВИМИ!!!